Yangın Tesisatı

Firmamız revize edilen yangın yönetmeliğine ve TS EN 12845 standardına uygun olarak yangın tesisatı yapmakta olup faaliyet konularımıza giren yangın tesisatı konuları şöyledir.

-Yangın dolapları sistem tasarımı ve uygulaması,
Yüksek binalar ile toplam kapalı kullanım alanı 1000 m2’den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma amaçlı ve eğitim binalarında ve kapalı kullanım alanı 2000 m2’den büyük bütün binalarda yangın dolabı yapılması mecburidir. Yangın dolapları her katta ve yangın duvarları ile ayrılmış her bölümde aralarındaki uzaklık 30 m'den fazla olmayacak şekilde düzenlenecektir.

-Yangın hidrantları sistem tasarımı ve uygulamaları,
İmar planlama alanı 5000 m2’den büyük olan ve içerisinde her türlü kullanım alanı bulunan yerleşim alanlarında dış hidrant sistemi yapılması şarttır.

Hidrantlar arası uzaklık çok yüksek tehlikeli bölgelerde 50, yüksek tehlikeli bölgelerde 100, orta tehlikeli bölgelerde 125, düşük tehlikeli bölgelerde ise 150 metre alınır.

-Yangın suyu deposu ve tesisatları tasarımı ve uygulamaları,
-Yangın pompaları tedariki ve sisteme montajının yapılması,
-Yangın suyu makina daireleri tasarımı ve uygulamaları,
-Otomatik sulu yangın söndürme sistemleri ve ekipmanlarının tedariki montajının yapılması,
-Spirinkler tesisatları tasarımı ve uygulamalarının yapılması,

Yangın çıktığında otomatik olarak devreye girer ve alevlerin üzerine üzerine su boşaltarak yangını söndürürİstatistiki olarak yapılan araştırmalarda , otomatik sprinkler sistemine sahip binalarda çıkan yangınların %95 ‘ i daha başlangıçta söndürülmüştür.

-Duman kontrol ve egzoz sistemleri,
Sprinkler , yangın dolabı sistemleri , çevre hidrant sistemleri , yangın pompaları ve davlumbaz söndürme sistemleri gibi yangın sistemlerini projeleri de dahil imalatlarını gerçekleştirmekteyiz.

Copyright © 2016 | Batuoğulları